Kontakt

Medborgerne
Bygmestervej 10, 1. tv
2400 København NV

Telefon: 23 31 52 02
Mail: kontakt@medborgerne.dk
CVR: 37 03 17 20

Medborgerne er en lokal borgeralliance på Nørrebro/Nordvest i København med medlemsorganisationer på tværs af hele det lokale civilsamfund. Se oversigt over vores medlemsorganisationer her.

Medborgerne drives med støtte fra Tryg Fondens regionale pulje for Region Hovedstaden.

 

Medborgernes ansatte

Tea Fromholt
Sekretariatsleder
Telefon: 23 31 52 02
Mail: tea@medborgerne.dk

 

Andreas Lloyd
Community organiser
Telefon: 30 25 30 49
Mail: andreas@medborgerne.dk

 

janni1.jpg

Janni Nielsen
Community organiser med særligt fokus på unge
Telefon: 23 95 84 26
Mail: janni@medborgerne.dk

 

Tea, Andreas og Janni har det daglige ansvar for Medborgerne og samarbejdet med de lokale fællesskaber på Nørrebro/Nordvest.

 

Medborgernes bestyrelse

I bestyrelsen er:

Ruth Gøjsen
Forkvinde
Konsulent, Deltager Danmark
Telefon: 24 94 43 88
Mail: ruth@medborgerne.dk

Michael Wulff
Næstformand
Udviklingskonsulent, Kirkens Korshær
Telefon: 30 27 08 16
Mail: michael@medborgerne.dk

Rasmus Brygger
Bestyrelsesmedlem
Journalist, Dansk Arbejdsgiverforening

Bjørn Hansen
Bestyrelsesmedlem
Direktør, Deltagerdanmark

Asim Latif
Bestyrelsesmedlem
Teamchef, Baba – Fordi far er vigtig

Mudi Jarkass
Bestyrelsesmedlem (medlemsrepræsentant)
Daglig leder, Fritidsakademiet

Lucas Skræddergaard
Bestyrelsesmedlem (medlemsrepræsentant)
Aktiv, Kirken i Kulturcenteret

 

Bestyrelsen har ansvar for den overordnede udvikling af foreningen, og for at sætte community organising på dagsordenen nationalt i Danmark.


Vær med Spred budskabet

get updates