Kontakt

Medborgerne
Bygmestervej 10, 1. tv
2400 København NV

Telefon: 4940 7158
Mail: kontakt@medborgerne.dk
CVR: 37 03 17 20

Medborgerne er en lokal borgeralliance på Nørrebro/Nordvest i København med medlemsorganisationer på tværs af hele det lokale civilsamfund. Se oversigt over vores medlemsorganisationer her.

Medborgerne drives med støtte fra Tryg Fondens regionale pulje for Region Hovedstaden, Tuborgfondet og Veluxfonden.

 

Medborgernes ansatte

Gitte Skotby-Young Ballenstedt
Sekretariatsleder og Community Organiser
Telefon: 4940 7158
Mail: Gitte@medborgerne.dk

Fatima Osborne
Community Organiser
Telefon: 2987 0359
Mail: Fatima@medborgerne.dk

janni1.jpg

Janni Nielsen
Community Organiser med særligt fokus på unge
Telefon: 2395 8426
Mail: Janni@medborgerne.dk

Eden Tewolde
Praktikant
Mail: Eden@medborgerne.dk

 

 

Medborgernes bestyrelse

Ruth Gøjsen
Forkvinde
Konsulent, Deltager Danmark
Telefon: 24 94 43 88
Mail: ruth@medborgerne.dk

Michael Wulff
Næstformand
Chefkonsulent/Projektleder, DAB
Telefon: 30 27 08 16
Mail: michael@medborgerne.dk

Lucas Skræddergaard
Bestyrelsesmedlem (medlemsrepræsentant)
Aktiv, Kirken i Kulturcenteret

Asim Latif
Bestyrelsesmedlem
Chef for foreningen Baba – Fordi far er vigtig

Julia Hunt
Bestyrelsesmedlem
Chefkonsulent, Ingerfair

Gry Guldberg Friis
Bestyrelsesmedlem
Strategisk Lederskabskonsulent, Emerging Earth

 

Bestyrelsen har ansvar for den overordnede udvikling af foreningen, og for at sætte community organising på dagsordenen nationalt i Danmark.


Vær med Spred budskabet

get updates